Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна победа във втората си проверка от зимната подготовка. „Черно-белите“ надвиха с 4:0 Гигант (Съединение). Срещата се игра на „Лаута“. Още в началните минути Локомотив поведе. Миховил Клапан бе изведен на изгодна позиция и се разписа за 1:0. До края на полувремето нови два гола, дело на Анте Аралица, направиха резултата класически. Димитър Илиев и Бирсент Карагарен пропуснаха да добавят още попадения през първата част.

През втората част падна още един гол, дело на Кенан Муслимович. Един Бахтич можеше на два пъти да реализира, като при първото положение нацели страничната греда. В понеделник рано сутринта Локомотив отпътува за Белек, където ще остане на подготовка до 5 февруари.

Стартовият състав: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 5. Дейвид Малембана, 6. Милош Перишич (проби), 15. Миховил Клапан (проби), 88. Петър Витанов, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 19. Лукас Салинас (проби), 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица

Резерви: 1. Илко Пиргов, 22. Кристиан Томов, 3. Мустафа Абдулахи, 25. Лукас Масоеро, 29. Игор Хайнен (проби), 34. Мелдин Исуфи (проби), 91. Мирза Хасанбегович (проби), 20. Валентино Пулиезе (проби), 12. Нермин Халиета (проби), 16. Йордан Тодоров (проби), 13. Един Бахтич, 21. Кенан Муслимович (проби), 10. Парвиз Умарбаев, 44. Николай Николаев, 7. Момчил Цветанов