Локо допусна първа домакинска загуба през сезона, след като падна от Славия с 0:1 на Лаута. Черно-белите могата да съжаляват, тъй като пропуснаха куп положения и при успех можеха да дръпнат пред ЦСКА и Левски в борбата за медалите. Сега те бяха изпреварени и от двата столични гранда и върнаха Славия в играта за отличията. Белите обаче допринесоха за добрия мач, който се получи също имаха своите възможности и заслужиха победата си. В класирането ЦСКА е втори с 51 точки, пред Левски и Локомотив с по 50 и Славия с 48.

Първата опасност бе за Локо. В 15-ата минута Умарбаев центрира от корнер отляво, топката попадна у Лукас Масоеро, който стреля от въздуха и разтресе дясната греда. В ответната атака и Славия имаше възможност да открие Филип Кръстев проби през центъра и изведе Йомов отдясно. Той стреля, но топката премина встрани от вратата. В 38-та минута белите отново разиграха добра акция отдясно, Йомов центрира ниско към далечната греда, Галин Иванов засече, но Луков спаси. В края на първото полувреме Локо разигра бърза акция през центъра, Салинас бе изведен на добра позиция и стреля незабавно, но вратарят на Славия Стергиакис спаси.

На полувремето се изля истински порой, който влоши условията за игра. След почивката Локо натисна още повече. В 47-та минута Аралица навърза трима защитници на гостите, но стреля много неточно. В 61-та минута Митко Илиев изведе Аралица, който финтира защитник, но стреля абсолютно по същия начин - крайно неточно. В 76-та минута отбраната на домакините сгреши фатално, Радослав Кирилов бе изведен отляво, финтира Икиниеми и стреля точно покрай вратаря, откривайки резултата. Този гол сякаш наля олово в краката на черно-белите, които до края не успяха да съвторят нищо опасно пред вратата на съперника си и сега ще трябва да насочат усилията си към срещата реванш от турнира за Купата на България срещу Левски във вторник в София. В първия двубой Локо победи с 2:0.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Кирилов 76

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 4. Акиниеми, 10. Умарбаев, 34. Витанов, 50. Томашевич, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Д. Илиев, 77. Аралица

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 55. Христов, 23. Виячки, 38. Гамаков, 83. Попадийн, 73. Бенгюзов, 35. Йомов, 33. Иванов, 20. Ф. Кръстев, 71. Стоев, 9. Чунчуков

СЪДИЯ: Г. Тодоров

СТАДИОН: "Локомотив"