Локомотив Пд продължава добрата си серия и грабна трета поредна победа в efbet Лига. Черно-белите пречупиха гостуващия Черно море с 2:1 в здрав и оспорван мач на Лаута. Отборът на Бруно Акрапович вкара два гола в началото на всяко от двете полувремена, след което добре затваряше играта и с постоянна преса не позволяваше на гостите да достигат до ситуации за гол.

Локо повече още в 4-та минута, когато Николаев центрира отдясно, топката прехвърли няколко футболисти и връхлитащият Момчил Цветанов на далечната греда я посрещна и я заби в мрежата с удар от въздуха. В 25-та минута вратарят на Черно море Георгиев опасен шут на Георги Минчев от пряк свободен удар. Гостите повече владееха топката и търсеха изравнителния гол. Постигаха го в 31-та минута, когато Панайотов с отличен пас с пета изведе Матиас Курьор, нападателят овладя умело и стреля покрай Мартин Луков за 1:1.

Само 2 минути след подновяването на играта Локо отново поведе с гол шедьовър на капитана Митко Илиев. Нападателят изпълни перфектно пряк свободен удар фронтално срещу вратата, като топката влетя в горния десен ъгъл на вратата на моряците. След това организираната отбрана на черно-белите почти не допускаше опасности пред Луков, а домакините можеха да вкарат и треги гол. В 74-ата минута Карагарен изведе Аралица зад отбраната, той стреля веднага, но Георгиев успя да отрази с крак. Секунди по-късно Диниш Алмейда се озова на върха на атаката и се опита да прехвърли вратаря, но не успя. Гостите доиграха с човек по-малко след втори жълт картон на Родриго в добавеното време.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Момчил Цветанов (4)
1:1 Матиас Курьор (31)
2:1 Димитър Илиев (47)

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Кристиан Илич, Николай Николаев, Момчил Цветанов, Кенан Муслимович, Димитър Илиев, Георги Минчев
Старши треньор: Б. Акрапович

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Виктор Попов, Даниел Димов, Емил Янчев, Цветомир Панов, Илиан Илиев-младши, Васил Панайотов, Родриго Енрике, Стефан Велев, Матиас Курьор, Исмаил Иса
Старши треньор: И. Илиев