Локомотив Пловдив стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България. Пловдивчани победиха с 2:0 Локомотив София в "железничарското" дерби като гост.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Славия Александър Шаламанов.

В 26-та минута удар на Умарбаев от фаул беше уловен от Любенов.

В 40-та минута опасен шут на Димитър Илиев беше отразен от Любенов.

Локомотив Пловдив откри в първите минути на втората част. Капитанът и именник днес Димитър Илиев стреля от дистанция, топката се удари в гредата зад Любенов и влетя в мрежата му за 0:1.

В 75-та минута Виржил Пенсон получи топката в наказателното поле, овладя добре и нанесе удар, но ударът му премина покрай вратата.

В последните секунди Локомотив вкара и втори гол. Вратарят на домакините Александър Любенов се включи при последния корнер за тима, но пловдивчани се справиха топката достигна до Гомис, който тръгна от центъра навлезе в наказателното поле и на опразнената врата вкара за крайното 0:2.

Така Локомотив стана първият четвъртфиналист за Купата и ще очаква жребия.

В неделя Локомотив гостува на ЦСКА в среща от първенството.

Локомотив София: Александър Любенов, Селсо Рапозо, Пламен Крачунов, Йоргос Кацикас, Мики Орачев, Божидар Кацаров, Красимир Милошев, Александър Александров, Валентин Николов, Виржил Пенсон, Мохамед Бухмиди

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Шакил Сно, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев