Левски и Локомотив Пд играят при 0:0 в срещата реванш от полуфиналите на турнира за Купата на България. Черно-белите имат аванс от 2 чисти гола след първия двубой на Лаута и имат големи шансове за класиране на втори пореден финал на надпреварата, която спечелиха преди година. В състава на Бруно Акрапович няма изненади. Той залага на най-доброто, с изключение на контузения защитник Давид Малембана. Последен мач за Левски играе капитанът Живко Миланов, който обяви края на кариерата си.

Противно на очакванията Локо не допусна домакински натиск в началото и е по-активният отбор на терена. В 16-та минута Димитър Илиев намери отлично Аралица в пеналта, но нападателят не успя да нанесе удар от въздуха. След това обаче Левски натисна. В 22-та минута Станислав Иванов намери технично Спиерингс, но вратарят Луков сен намеси навреме. 2 минути по-късно Иванов излезе на стрелкова позиция, но стреля встрани отблизо. В 43-та минута Локо пропусна златна възможност. Петрович центрира отлично отляво, Карагарен засече, но вратарят на сините Георгиев извади рефлекс и изби.

След почивката дъждът се засили още повече, картината не се промени. Лвески опитваше да натиска, но отбраната на Локо бе отлично организирана и не допускаше опасности. В 61-та минута Умарбаев центрира от фаул, но ударът с глава на Аралица мина високо над гредата. След това обаче Левски отново натисна и създаде три положения за 2 минути. Най-напред Луков спаси блестящо удар с глава на Робърта след центриране отляво. След това Станислав Иванов стреля над гредата от отлична позиция. После отново Робърта не можа да отбележи след акробатично изпълнение.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (ПД) 0:0 (0:2 в първата среща)

ЛЕВСКИ: Георги Георгиев, Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Симеон Славчев, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Стайн Спиерингс

ЛОКО: Мартин Луков, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Бирсент Карагерен, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Никола Попов
Начало: 20:30 часа