Локомотив и Левски направиха силен мач в среща от седмия кръг в елита. Двубоят в Пловдив завърши 2:2, а Локомотив можеше да направи и пълен обрат след като губеше на два пъти в резултата. Борислав Цонев откри, Георги Минчев изравни, а Миланов изведе отново Левски напред в резултата. Димитър Илиев направи 2:2, а в последните секунди Петър Витанов уцели греда и пропусна да донесе първа победа в първенството на Локомотив.

В 3-та минута удар на Борислав Цонев беше уловен от Пиргов.

В 13-та минута Умарбаев центрира в наказателното поле и Крачун засече с глава, но ударът с глава на бранителя беше избит от Михайлов, а само секунди при същата ситуация Карагарен падна в наказателното поле и претендираше, че е фаулиран от Адриан Краев. Съдията Никола Попов обаче не уважи неговите претенции. Интересно е, че ситуацията не беше прегледана с ВАР.

В 17-та минута Борислав Цонев отправи удар, който премина встрани на вратата на Пиргов.

В 25-та минута удар на Шелис с глава след изпълнение на фаул срещна напречната греда, а имаше и намеса на Пиргов.

Последва удар на Радослав Цонев, който беше спасен от Пиргов.

В 27-та минута Лукас Салинас излезе сам срещу Михайлов и вратарят на гостите спаси, но беше свирена и засада при подаването към бразилеца.

Карагарен също пробва удар, но той премина покрай вратата.

В 38-та минута Левски откри резултата Миланов центрира в наказателното поле, където Здравко Димитров засече, но Пиргов направи страхотно спасява, топката обаче стигна до Борислав Цонев, който при добавката реализира. Двубоят беше гледан близо 4 минути от ВАР съдиите, но беше признат.

В 47-та минута хубав удар на Петрович с глава беше избит в корнер от Михайлов.

В 56-та минута удар на Умарбаев премина над вратата.

В 73-та минута Карагарен пусна успореден пас към голлинията и Георги Минчев успя да изравни.

Само две минути по-късно обаче Локо отново беше изоставащ в резултата, след като Георги Миланов отпрати неспасяем удар от около 20 метра - 1:2.

Локомотив изравни само пет минути по-късно, след като Димитър Илиев се измъкна добре в наказателното поле и не остави никакви шансове на Михайлов - 2:2.

"Смърфовете" бяха в подем и потърсиха пълен обрат, но удар на Витанов премина покрай вратата.

В 87-та минута Крачун засече центриране с глава след изпълнение на фаул, но Михайлов се намеси и изби в корнер.

В 90-та минута Петър Витанов стреля, но нацели вратата, а Емил Янчев при добавката не стреля точно и топката премина в аут.

Така Локомотив продължава да търси първа победа през новия сезон в първенството. Тимът е с три точки на 13-то място, а Левски е девети със седем.

В петък Локомотив гостува на Царско село.

Локомотив: Илко Пиргов, Артур Крачун, Милош Петрович (Айвън Ангелов 89 мин.), Олексей Биков, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (Емил Янчев 83 мин.), Лукас Салинас (Мартин Паскалев 89 мин.), Конър Руан (Йосип Томашевич 63 мин.), Венсан Марсел (Георги Минчев 63 мин.), Димитър Илиев

Левски: Николай Михайлов, Христос Сиелис, Гьоко Зайков, Иван Горанов, Радослав Цонев (Ивайло Найденов 90 + 5 мин.), Георги Миланов (Марин Петков 81 мин.), Борислав Цонев (Димитър Костадинов 71 мин.), Здравко Димитров (Мартин Петков 81 мин.), Андриан Краев, Драган Михайлович, Билал Бари