Манчестър Юн срещна огромни проблеми, но в крайна сметка се промъкна до полуфинала на Лига Европа. На четвъртфинала в Дюселдорф червените дяволи пречупиха костеливия Копенхаген с 1:0 с гол от дузпа на Бруно Фернандеш в продълженията, след като двата отбора 90 минути не можаха да си вкарат гол. Португалецът има 13 гола и 8 асистенции от началото на турнира през сезон 2017-2018 година - повечеот всеки друг играч за този период до момента. В полуфинала Юнайтед ще срещне Уулвърхямптън или Севиля.

Отборът на Солскяер натискаше почти през целия двубой, но Копенхаген показа, че е солиден отбор и също имаше своите шансове. Вратарят на датчаните Йонсон направи блестящ мач и спаси невероятни положения и удари. В края на първото полувреме Грийнууд вкара за Юнайтед, след като овладя подаване с глава и стреля точно в далечния ъгъл, но голът правилно бе отменен поради засада. След почивката той стреля стреля с левия крак в гредата, а Рашфорд довкара в мрежата, но се оказа, че в момента на удара последният също е бил в засада и това попадение не бе зачетено. Бруно Фернандеш също нацели гредата с мощен шут. Така се стигна до продълженията, в които се развихриха Мата и Марсиал. Именно след взаимодействие между двамата стана дузпата, при която франузинът бе повален в пеналта. В 95-ата минута Фернандеш бе точен от бялата точка и донесе победата. Юнайтед пропуснаха още шансове след това, но в крайна сметка заслужено се поздравиха с крайния успех, който не дойде никак лесно.