Няма да има английски финал и в Лига Европа, след като Виляреал развали плановете на Арсенал. Припомняме, че финалът в Шампионската лига ще бъде изцяло английски Челси - Манчестър Сити.

Днес на реванша в Лондон срещу Виляреал Арсенал не успя да вкара и мачът приключи при 0:0. Първата среща испанците победиха с 2:1 и се класираха за финала.

Виляреал за първи път ще играе във финал в Лига Европа, но не и треньорът на тима Унай Емери, който ще е на пети финал в кариерата си в турнира. Емери спечели три поредни сезона трофея със Севиля и загуби един с Арсенал.

Рома и Манчестър Юнайтед отново си вкараха доста голове. Римляните победиха с 3:2, но отпадат с общ резултат 5:8, след като в първата среща Юнайтед победи с 6:2.

Кавани даде спокойствие на Юнайтед с гол в 39-та минута, но Джеко и Кристанте в рамките на три минути 57-а и 62-а минути успяха да изведат Рома напред в резултата. Точка на спора сложи отново Кавани в 68-та минута, а крайният резултат оформи Залевски в 83-та минута.

Финалът на Лига Европа между Манчестър Юнайтед и Виляреал ще е на 26 май в полския град Гданск.