ЦСКА взе за втори пореден път дербито с Левски, след като победи с 3:1 на националния стадион "Васил Левски". Скаршем, Линдсет и Кареасо вкараха за победителите, а за "сините" се разписа Фадига.

В 25-та минута ЦСКА успя да открие резултата Сенянг пробва пас към Каранга, който беше изчистен, но топката попадна право в Скаршем, който не остави шансове на Пламен Андреев за 1:0.

В 36-та минута Скаршем напредна и пусна към Йонтан Линдсет, който от точката на дузпата не сгреши за 2:0.

В 45-та минута ЦСКА вкара и трети гол. Фабио Лима сгреши фатално, след като опита да върне към Андреев, но Марселиньо Кареасо, който дебнеше и откардна топката, елиминира Андреев и на празната врата реализира за 3:0.

В 61-та минута Цунами центрира в наказателното поле, а Фадига засече за 3:1.

С победата ЦСКА събра 66 точки и остава втори, а Левски е пети с 54 точки.

За ЦСКА предстои гостуване на Ботев в полуфиналите за Купата в сряда в Пловдив. В първия мач в Пловдив "канарчетата" победиха с 1:0 и имат гол аванс преди домакинството си.

В следващия кръг в елита Левски е домакин на Черно море, а ЦСКА ще гостува на Лудогорец.

Снимка: Спортал