Халфът на Дания Кристиан Ериксен вкара откриващия гол за Дания на Евро 2024 срещу Словения, след като в 17-та минута той получи пас от Винд с пета и с хубав удар от дъгата на пеналта реализира.

За Ериксен голът беше изключително емоционален, защото на миналото Европейско през 2021-ра година той буквално беше върнат от смъртта. Халфът получи сърдечен арест по време на първия мач на датчаните с Финландия на Евро 2020 и само бързата намеса на лекарите го спаси.

Няколко месеца след инцидента Ериксен се завърна в игра за ангийския Брентфорд, а вече втора година играе в Манчестър Юнайтед.

За Ериксен това беше първи гол на голям футболен форум от Мондиала през 2018-та година, когато той се разписа при равенството - 1:1 срещу Австралия.

До момента резултатът е 1:0 за Дания.

УЕФА награждава български доктор като част от екипа спасил живота на Кристиан ЕриксенВалентин Великов е част от екипа на Лудогорец

Оперираха Ериксен, имплантираха му кардиовертер дефибрилаторФутболистът е изписан

Ужас на Евро 2020, борят се за живота на звезда на Дания, прекратиха мачаИнцидентът се случи в края на първото полувреме