Швейцария не успя да си осигури участие в елиминациите на Евро 2024, след като завърши 1:1 с Шотландия. Шотландците поведоха след автогол в 13-та минута, а Швейцария изравни в 26-та минута чрез Джердан Шакири.

В 13-та минута Шотландия отбеляза гол, но по доста комичен начин след автогол. Скот Мактоминей стреля, ударът не беше много силен и щеше да бъде уловен от Зомер, който го очакваше, но Фабиан Шер изчисти топката в собствената си врата за 0:1.

В 26-та минута Ралстън сгреши фатално и реално направи асистенция за Шакири, който директно отправи удар от дъгата на пеналта и вкара един от най-красивите на шампионата до момента.

В 62-та минута удар на Ханли срещна гредата.

В 83-та минута Емболо беше изведен чудесно и останал сам срещу вратаря го прехвърли и вкара, но беше отсъдена засада и голът беше отменен.

Така след вторите мачове в група А Германия се класира за осминафиналите с 6 точки, втори са швейцарците с 4 точки, с една точка е Шотландия, а Унгария е без точка.

В последния мач от груповата фаза Швейцария ще се изправи срещу Германия, а Шотландия играе с Унгария.