Нидерландия завърши с пълен актив от 9 точки груповата фаза на Евро 2020. Тимът победи с 3:0 Северна Македония в последната си среща от групите в Амстердам.

Преди началото на двубоя от Нидерландия бяха приготвили подарък на капитана на Северна Македония Горан Пандев фланелка със 122 номер по случай последния мач на Пандев за националния отбор, който обяви края на кариерата си в националния отбор в двубоя срещу Нидерландия.

В 23-та минута Мален пусна към Депай, който откри резултата.

В 51-та минута домакините вкараха втори гол, след като Депай подаде в наказателното поле към Вайналдум и той удвои.

В 58-та минута Нидерландия направи резултата класически. Мален изведе чудесно Депай, който стреля, но ударът му беше отразен, топката обаче отиде право във Вайналдум, който вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:0.

Нидерландия завърши като лидер с пълен актив от 9 точки, Северна Македония завърши на последното място без точка. Австрия също продължава напред с 6 точки, а Украйна остана трета и няма много големи шансове да продължи към елиминациите.