Марица отпадна от турнира за Купата на България след домакинска загуба от Локомотив ГО с 1:3 на стадиона в пловдивския квартал Кършияка. Гостите поведоха още в началото с гол на Калоян Стефанов. Последваха няколко силни атаки и за двата отбора, но нито една не стигна до гол.  В 65 минута Калоян Стефанов вкара втори гол за Локомотив ГО, след като се озова сам срещу вратаря. Минута по късно, маричани намалиха след добра акция и точен удар на Мартин Атанасов. В 83-ата минута Христов фиксира крайното 1:3 с точно изпълнение на пряк свободен удар.

Ботев разбра противника си за осминафиналите, след като Миньор победи като домакин Струмска слава Радомир в дербито на Запад. Така жълто-черните от Пловдив ще гостуват на жълто-черните от Перник. Локомотив Пд ще играе срещу Балкан, който почиваше в този кръг. Срещите са в края на септември.