Лудогорец се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига след убедителна победа с 3:1 като гост на черногорския Будучност. Двубоят се игра в един мач по съкратената програма заради пандемията от коронавирус. Силното начало на орлите бе в основата на успеха, след като те вкараха два гола в първите 25 минути. Още във 2-та минута Каули нацели лявата греда. В 12-ата Чибота центрира отдясно и след грешка в отбраната на домакините Марин вкара отблизо. В 25-та Чибота покачи на 2:0 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. 6 минути по-късно Чукович върна едно попадение, след като засече с глава центриране отдясно и прехвърли вратаря на българския шампион.

До края на първото полувреме и след почивката черногорците натискаха, но Лудогорец игра здраво в защита и не позволи изравняване. В самия край на мача при една контраатака Жрожиньо получи отдясно, преодоля защитник и върна към Каули, който с отмерен удар фиксира крайното 3:1. След седмица орлите посрещат датския Мидтиланд във втория кръг на турнира, като двубоят отново ще бъде решен в един мач.