Лудогорец загуби с 1:2 от белгийския Роял Антверп като домакин в първата си среща от груповата фаза на Шампионската лига.

В 46-та минута Инхиньо Марин успя да открие резултата за Лудогорец. Нападателят пое топката, след пас на Елвис Ману напредна и с хубав удар по земята извън наказателното поле реализира за 1:0.

В 63-та минута Геркенс засече с глава след корнер и успя да прехвърли Пламен Илиев и реализира и изравни резултата.

В 71-та минута грешка на Алекс Сантана донесе нов гол на гостите и пълен обрат. Бразилецът сбърка при връщането към Пламен Илиев Рафаелов пое топката преодоля Илиев и на опразнената врата вкара за 2:1 за белгийския тим.

Така Лудогорец стартира с поражение в групите на турнира, а в другия мач от групата Тотнъм победи с 3:0 ЛАСК Линц като домакин.

Следващата седмица Лудогорец гостува на ЛАСК.