Датският Мидтиланд сложи край на мечтите на Лудогорец в Шампионската лига. Гостите изхвърлиха българския шампион от най-силния турнир след победа с 1:0 в Разград. Двубоят се игра без публика, само в 1 мач. Така орлите ще търсят късмета си в Лига Европа. Мидтиланд бе по-добрият отбор през целия мач, пропусна повече положения и заслужено спечели. Все пак резултатът можеше да бъде и друг, ако реферът бе дал очевидна дузпа в 64-та минута за играр с ръка на защитник на датчаните. Домакините изпитваха огромни проблеми с високата преса на противника, на моменти трудно изнасяха топката, камо ли да организират смислени атаки към вратата.

Преди почивката гостите пропуснаха няколко положения, като удари на Свяченко и Мабил профучаха на сантиметри от гредата. Лудогорец пък не успя да отправи удар в очертанията на вратата. В първите минути на втората част превъзходството на Мидтиланд се засили още повече, последваха още няколко пропуска, вкючително и на българския национал Божидар Краев, който стреля покрай гредата. В 64-та минута дойде най-чистото положение за орлите и най-спорния момент. При една добра атака Каули стреля, но топката се отби в ръката на Паулиньо. Реферът обаче остана безмълвен. В 78-та минута бразилецът Брумадо успя да провре топката под плонжа на вратя след едно разбъркване и донесе победата на гостите.