Лайпциг доказа, че е един хитът на сезона в Европа и нанесе шокираща загуба на Атлетико Мадрид в четвъртфинала на Шампионската лига. Германският тим победи с 2:1 и за пореден път съкруши мечтата на дюшекчиите за най-ценния клубен трофей, след като няколко пъти испанският тим достигаше до финала. Лайпциг бе по-добрият отбор в интересния и динамичен мач и напълно заслужено изкова крайния успех. В полуфинала германският отбор ще срещне ПСЖ.

И трите гола паднаха след почивката. Първото попадение за победителите отбеляза Дани Олмо с глава в 51-ата минута. В 71-ата резервата на Атлетико Жоао Феликс изравни от дузпа и даде надежда на "дюшекчиите" за обрат. Всичко за тима на Диего Симеоне свърши две минути преди края на редовното време, когато германският тим отново излезе напред чрез Тайлър Адамс.