Системата за видеонаблюдение ВАР беше използвана за първи път в българския футбол. Това стана по време на двубоя между ЦСКА-София и Арда, който завърши 1:0 за домакините от София.

През първата част нямаше намеса на системата, а през втората тя влезе в употреба за исторически първи път в българския футбол в 75-ата минута. Тогава мачът бе спрян, за да се гледа положение за дузпа в наказателното поле на Арда за препъване на Брадли Мазику в пеналта, но след помощта на ВАР реферът потвърди решението си да не посочва бялата точка.

Единственото попадение реализира Юрген Матей в 88-та минута, след като засече центриране с глава на Амос Юга.

Припомняме, че системата ВАР ще бъде използвана този сезон само в мачовете от първата шестица, а от другия сезон се очаква да влезе още от началото на сезона във всички мачове.