Гърция шокира Англия насред Уембли и победи с 2:1 в мач от Лигата на нациите.

Победата беше историческа, защото това е първи успех на гърците над англичаните в историята между сблъсъците ме

жду двата отбора. Гърция беше стигала само до две равенства в европейска квалификация - 0:0 и световна - 2:2, но никога не беше побеждавала англичаните.

Павлидис откри в 49-та минута, а след попадението целият отбор се събра и почете своя съотборник Джордж Балдок, който почина тази седмица. Балдок е бивш гръцки национал, а играчите извадиха екип на Балдок и почетоха паметта му.

В 83-та минута Павлидис вкара отново, но голът му беше отменен след преглед с ВАР.

В 87-та минута Белингам успя да изравни.

Гърците стигнаха до успеха в 4-та минута от добавеното време, когато отново Павлидис реализира.

Така Гърция е лидер в групата си с 3 победи от 3 мача и общ актив от 9 точки, а Англия е на второто място с 6 точки.

ГФутболистите на Гърция посветиха победата на Джордж Балдок.