Точно 21 дни преди финала на Шампионската лига между Челси и Манчестър Сити, лондончани обърнаха Сити като гост с 2:1 в среща от поредния кръг във Висшата лига.

Домакините стартираха по-добре двубоя и Рахим Стърлинг откри в 44-та минута, а в края на първата част Серхио Агуеро изпусна дузпа.

През втората част Зиеш в 63-та минута успя да изравни, а ценният успех на играчите на Томас Тухел донесе Маркос Алонсо в последните секунди над двубоя.

Така Челси вече е трети с 64 точки, Лестър е на четвъртото място с 63 точки, пети е Уест Хям с 58 точки, но и с мач по-малко, Тотнъм е шести с 56 точки, а Ливърпул е седми с 55, но с два мача по-малко. До края на сезона остават три кръга.

Манчестър Сити е лидер с 80 точки, но отново не успя да стане шампион и официално. Тимът можеше да направи това при успех днес. Сити води с 13 точки на Манчестър Сити, които е с 67 точки и два мача по-малко.

Челси и Манчестър Сити ще се срещнат и във финала на Шампионската лига, който е на 29 май.