Белгия победи с 2:0 Финландия и завърши с пълен актив от 9 точки груповата фаза на Евро 2020.

Финландците бранеха нулевото равенство, което щеше да ги класира за осминафиналите до 74-та минута, тогаа Вермален стреля с глава след центриране от корнер, а топката нацели напречната греда и Храдецки се опита да се намеси, но си вкара автогол.

В 81-та минута Ромелу Лукаку получи топката с гръб към вратата в наказателното поле, успя да се обърне и да вкара за крайното 2:0, с което се изравни на върха в голмайсторската листа с Кристиано Роналдо и Патрик Шика - и тримата с по три гола.

Белгия спечели групата с 9 точки, Дания остана с три и също продължава към осминафиналите. Финландия е на третото място с три точки и ще разчита добро стечение на обстоятелствата в другите групи, за да продължи към осминафиналите. Русия отпадна, след като завърши на последното четвърто място също с три точки.

Белгия ще играе 27 юни в Севиля на осминафиналите, но все още не е ясно кой измежду третите отбори от групите A/D/E/F ще е съперник на белгийците.