От УЕФА официално обявиха точните дати и часове за мачовете на Ботев срещу словенския Марибор от първия предварителен кръг в Лига Европа.

Първата среща ще се играе на 11 юли (четвъртък) от 21:00ч. на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Това реално ще е първият мач на Ботев от 29 години на Колежа в мач от евротурнирите. За последно "канарчетата" домакинстваха на клубния си стадион за мач в Европа на 12 септември 1995г. при равенството 1:1 срещу испанския Севиля в среща от Купата на УЕФА.

Реваншът ще е на 18 юли (четвъртък) от 21:15ч. на стадион "Людски врът" в словенския град Марибор.

Победителят от тази двойка продължава към втория предварителен кръг на Лига Европа, където ще срещне гръцкия гранд Панатинайкос.

Загубилият ще играе във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите срещу румънския Университатеа Крайова.