Ботев загуби от Левски с 1:3 на Колежа в мач от втория кръг на Ефбет лигата, като всички попадения бяха отбелязани през второто полувреме.

Отборът на Канарчетата отбеляза своя първи гол в официален мач след завръщането си на новооткрития стадион, но заради пролуки в защитата не успя да спечели двубоя.

Старт на мача даде Едит Унджиян, която изпълни акапелно химна на България.

Първият удар към врата на Левски беше осъществен в 9-тата минута от Красиан Колев, но се оказа неуспешен и вратарят Пламен Андреев спаси.

В 13-та минута последва втори удар към вратата на сините. Този път от Етоо, който опита да изненада вратаря на гостите, но Андреев изби с върха на пръстите в корнер.

Фаул в 16-та минута пред врата на Ботев, доведе до корнер и първи опит за гол от страна на гостите.

Джеймс Етоо беше фаулиран в 17-та минута от Асен Митов, за което получи жълт картон.

В 20-та минута, Мартин Секулич беше повален, но съдията не свири нарушение.

23-та минута опасен удар за Левски от Рикардиньо.

В 30-та минута от мача Уме Емануел опита да отбележи, като беше сам срещу вратаря, но мрежата остана суха.

В 34-та минута Жереми Петрис от състава на Левски и Самуел Акере се спречкаха на терена, заради което и двамата получиха жълти картони.

Ивелин Попов получи възможност да отбележи в 38-та минута от фаул, но топката мина високо над вратата.

Съдията спря играта в 40-та минутата, защото Секулич беше повален и се наложи влизането на медицински екип.

В 46-та минута удар на Секулич към врата, който се оказа недостатъчно силен.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол и с почти равностойно притежание на топката.

Първият гол в мача падна в 56-тата минута, отбелязан от Рикардиньо, след дузпа в полза на Левски. Дузпата е след нарушение на Роберто Пунчец.

Първата смяна в отбора на Ботев беше извършена в 60-та минута като Елвис Ману замени Реда Рабей на терена.

В 71-та минута в отбора на Ботев бяха извършени две смени. Джеймс Етоо беше заменен от Ннади, освен него на терена влезе Степонавичус на мястото на Уме Емануел.

74-та минута беше белязана от втори гол за Левски след контраатака и удар на Джавад Ел Джемили.

В 80-тата минута падна и първия гол за Ботев. Голмайстор стана Мартин Секулич. Това беше и така жадуваното първо попадение в противникова врата след като Канарчетата се завърнаха на стадион „Христо Ботев“.

В 86-та минута последва трети гол за гостите отбелязан отново от Ел Джемили след груба грешка в защитата на Ботев.

6 минути продължение след редовното време определи Валентин Железов.

Мачът завърши с резултат 1:3 в полза на гостуващия отбор.