Ботев загуби снощи домакинството си на Лудогорец с 0:1, но особено след почивката надигра шампиона и даде индикация, че може да излезе от трудната ситуация, в която бе поставен под ръководството на Желко Петрович. Новият старши треньор Ферарио Спасов отдаде дължимото на вратаря на гостите Пламен Илиев, който спаси своите през втората част. Най-важното бе реакцията на отбора, начинът, по който се противопоставихме на Лудогорец и им създадохме проблеми. Не бива да навеждаме глави след тази загуба, а да наберем самочувствие. Липсата на точки определено се отразява зле върху увереността на отбора, коментира Ферарио и посочи, бе публиката е най-големият барометър за играта на тима, а тя изпрати канарчетата с аплодисменти, въпреки загубата.

Какво казаха още някои от главните действащи лица в мача – вижте в  прикаченото видео: