
Феновете на Ботев се събраха пред Община Пловдив с искане на отговори за строителството на стадиона. От Община Пловдив заявиха, че няма да имат представители на срещата, като феновете очакваха да се срещнат с тях.
Изпълнителният директор на Ботев Герман Чистяков присъства на протеста.
На центъра имаше много полиция, която пазеше фенове, а по наша информация се е стигнало и до леко напрежение около хотел "Тримонциум" между фенове на Ботев и Локомотив, но е имало само обиди и не се е стигнало до по-сериозни сцени, след като полицаите са предотвратили сбивания.
Полицаите направиха и кордон пред сградата на Общината.
Основните притеснения на феновете са, че няма да има козирка на стадиона и той няма да е напълно завършен, както и че все още не е ясно за какво са похарчени 25-те млн. лева.
Феновете скандираха "Искаме си Колежа", пяха песни на любимия си отбор.
За момента всичко преминава без инциденти.
"От април 2020г. се чакат сметки за стадиона и след две години и половина пак сме тук със същите въпроси. Още не знаем за какво ще бъдат похарчени 25-те млн. През 2019-а година беше внесен проект, миналата година също беше внесен, в началото на тази имаше трети внесен проект. До сега трябваше да са усвоени тези пари. На стадион Локомотив се строи и няма проблем, а при нас винаги има. Искаме нормален, откровен честен отговор. Две години срещи. Скоро гражданите на Пловдив ще събират пари за Модър-Царевец, ул. Даме Груев, за пробива под Водната палата. Как феновете ще плащат за общински стадион. Феновете на Левски събират пари, за да си спасяват отбора, а не да си строят стадиона. Примерът на кмета беше леко нелеп", заяви един от известните фенове на Ботев Атанас Стафунски.
Още от категорията

Ботев продаде над 1000 абонаментни карти за новия сезон

Николай Киров: Трябват нови във всяка линия

Акценти

Брутална агресия сред младежи на Слънчев бряг







