Ботев загуби с 1:3 в дербито на 12-ия кръг в елита. Неделев откри в първите минути на двубоя, но с попадения на Сантана, Сотириу и Икоко Лудогорец стигна до победа. Ботев игра с човек по-малко 30 минути, след като Мертенс беше изгонен за втори жълт картон.

Във втората минута удар на Чибота премина покрай вратата.

В ответната атака Ботев отговори с удар на Маркиньос, който премина покрай вратата.

Ботев откри в 4-та минута, Рабей отне топката и подаде към Маркиньос, който продължи към Неделев и той от точката на дузпа разстреля Кахлина за 1:0.

В 11-та минута последва удра на Десподов, който беше спасен от Аргилашки.

В 13-та минута Пластун стреля с глава, но над вратата.

В 20-та минута последва удар на Неделев, който обаче беше уловен от Кахлина.

В 25-та минута Лудогорец успя да изравни. Сантана получи топката и с хубав удар в ъгъла извън пеналта не остави шансове на Аргилашки за 1:1.

В 27-та минута Доминик Янков се озова на стрелкова позиция, но ударът му срещна напречната греда.

В 34-та минута Мертенс също отправи силен шут, но право във вратаря на Лудогорец.

Пред Мертенс се откри още една възможност малко по-късно, но ударът му премина над вратата.

Пред Мертенс се откри и трета възможност, която беше най-чиста, той получи топката на точката на дузпата, но ударът му премина покрай вратата.

В 47-та минута Реда Рабей навлезе в наказателното поле и отправи хубав удар, но той срещна напречната греда.

В 54-та минута Чибота подаде към Сотириу, който овладя и с удар от воле вкара за 2:1. Голът първоначално беше отменен заради засада, но след консултация с ВАР голът беше признат.

В 58-та минута Ботев остана с 10 човека, след като Дилан Мертенс беше изгонен за втори жълт картон.

В 68-та минута Маркиньос пусна към Неделев, който хубав извън наказателното поле затрудни Кахлина, но вратарят на Лудогорец успя да избие в корнер.

В 90-та минута бърза контра на Лудогорец завърши с гол на Икоко за крайното 3:1.

Така Ботев записа първа домакинска загуба от началото на сезона.

В събота Ботев гостува на Локомотив София.

В класирането Ботев е трети с 21 точки, а Лудогорец е лидер с 27 точки

Ботев: Георги Аргилашки, Самюел Супрайен, Кевин Янсон (Антоан Бароан 72 мин.), Виктор Генев, Николай Минков (Филип Филипов 85 мин.), Емануел Току, Дилан Мертенс, Реда Рабей (Димитър Тонев 85 мин.), Па Конате, Тодор Неделев, Маркиньос

Лудогорец: Кристиян Кахлина, Сисиньо, Игор Пластун, Жозуе Са, Джордан Икоко, Алекс Сантана (Стефан Баджи 90 + 1 мин.), Кирил Десподов (Бърнард Текпетей 73 мин.), Клод Гонсалвес, Доминик Янков (Шоу 46 мин.), Мавис Чибота (Шакил Пинас 88 мин.), Пиерос Сотириу (Елвис Ману 73 мин.)