Ботев показа живец и подобрено настроение след мъките при Желко Петрович, но не успя да спре Лудогорец в официалния дебют на старши треньора Ферарио Спасов. Канарчетата отстъпиха с 0:1 в Коматево след гол още в 7-та минута на Жоржиньо. След почивката те се надиграваха успешно с по-класния си съперник и пропуснаха няколко отлични възможности поне да изравнят.

Ботев започна с младите Димитър Тонев и Станислав Шопов в стартовите 11, като и двамата се понравиха с играта си. Гостите пък бяха без част от най-силните си футболисти. На резервната скамейка остана Антон Недялков., а Драгош Григоре, Клаудиу Кешерю и Яцек Горалски останаха извън групата.

В 7-та минута Марселиньо нахлу през центъра и изведе Жоржиньо отдясно, който с плътен удар стреля под плонжа на вратаря и откри резултата. До почивката Ботев се опита да промени нещата, но не успя да отбележи. През втората част натискът на жълто-черните се засили и те пропуснаха няколко добри ситуации за гол. Най-напред Неделев стреля опасно от фаул, но Илиев успя да избие. В 62-та минута след атака отдясно топката достигна до непокрития Станислав Шопов. Младокът стреля силно от десет метра, но Пламен Илиев отново спаси. Пет минути по-късно само късметът и Илиев спасиха Лудогорец от попадение. Балтанов стреля от три метра с глава след центриране от корнер, но вратарят на орлите изби с крак. В 87-ата минута късметът отново не бе на страната на Ботев. Неделев центрира от фаул, резервата Виана отправи много добър удар с глава, който профуча покрай дясната греда.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Жоржиньо 7

БОТЕВ ПД: 1. Георгиев, 28. Филипов, 5. Димитров, 3. Пиргов, 24. Марин, 17. Балтанов, 23. Д. Тонев, 22. Перван, 8. Неделев, 14. Шопов, 7. Ал. Тонев

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 90. Форстър, 11. Манолев, 12. Анисе, 25. Баджи, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 8. Битон