Ботев загуби контролата си с Царско село в София с 2:3. Два гола вкара бившия играч на Ботев Васил Шопов, новото попълнение на Ботев Николай Минков реализира за Ботев, но Милчо Ангелов отново направи преднината на домакините на два гола.

В 10-та минута Васил Шопов получи топката от Христо Попадийн в наказателното поле и реализира за 1:0.

В 14-та минута груба грешка на вратаря Славков позволи на играч на Царско село да открадне топката и той подаде към Петър Атанасов, който центрира и Васил Шопов удвои.

В 65-та минута хубава атака на Ботев завърши с подаване на Маркиньос към Николай Минков, който намали резултата - 2:1.

Само секунди по-късно Ботев допусна трети гол, след като Милчо Ангелов се разписа отблизо.

Още едно ново попълнение на пловдивчани вкара за 3:2. Нападателят Антоан Бараон от дузпа оформи крайния резултат.

Другата седмица Ботев приключва с контролите, но все още не е намерен съперник. Има вероятност тимът да играе и с дубъла си, ако не успее да намери съперник за последния си спаринг.