Ботев спря негативната серия от пет поредни загуби и направи 0:0 като гост на Царско село в поредна среща от плейофите в елита.

Ботев можеше да открие още във втората минута, но ударът на Маркиньос беше спасен от Пласид.

В 32-та минута след грешка при изнасянето на Царско село Маркиньос пресече топката и подаде на Атанас Илиев, който стреля слабо в Пласид.

В 66-та минута Рабей не успя да отправи хубав удар, въпреки че беше на изгодна позиция.

В 75-та минута удар на Шоколаров премина над вратата.

В 78-та минута удар на Манев беше избит малко преди голлинията от играч на Ботев.

В 82-та минута удар на Андерсон беше спасен от Янко Георгиев.

В 88-та минута Карим Роси отправи опасен удар, който беше спасен от Георгиев.

С равенството Ботев остава 10-и с 26 точки, а Царско село е на осмото място с 37 точки.

Последната победа на Ботев е от 8 април, когато тимът победи като гост Ботев Враца.

В понеделник Ботев приема Черно море.

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Панайотис Лука (Стефан Христов 70 мин.), Лъчезар Балтанов, Андерсон Кордейро (Карим Роси 87 мин.), Димитър Костадинов, Емануил Манев (Лесли Де Са 82 мин.), Луис Педро, Дилан Мартенс (Антонио Георгиев 87 мин.), Иван Бандаловски

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан (Мите Цикарски 90 + 1 мин.), Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Атанас Илиев (Салиф Сисе 74 мин.), Мишел Еспиноса, Емануел Току, Реда Рабей  (Славчо Шоколаров 74 мин.), Станислав Работов, Атанас Чернев (Филип Филипов 72 мин.)