Ботев победи с 2:1 руския Урал в поредната си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра в Дубай, където канарчетата са на лагер. Мартин Секулич и Уме Умануел вкараха головете за пловдивчани.

В 9-та минута играч на Урал отправи удар, но той беше спасен от Аргилашки.

В 10-та минута Ботев откри резултата, след като Рой Херман изведе страхотно Мартин Секулич, а нападателят на пловдивчани стреля първоначално вратарят на руснаците спаси, но топката отново отиде при Секулич, който този път не сгреши - 1:0.

В 12-та минута Секулич изведе Уме Емануел, който вкара за 2:0.

В 16-та минута Аргилашки спаси удар от футболист на Урал.

В 30-та минута Бруно Балтазар направи смяна и замени Роберто Пунчец и Рой Херман с Виктор Генев и Мохамед Брахими.

В 34-та минута Урал отново имаше добра възможност, но Аргилашки улови.

Второто полувреме се изсипа порой над терена, където двата отбора играеха и това затрудни сериозно тяхната игра.

В 55-та минута Аргилашки не беше затруднен след удар на играч на руснаците.

В 59-та минута след остро центриране в наказателното поле играч на Урал засече и намали резултата - 2:1.

В 69-та минута руснаците можеха да изравнят, но Аргилашки се намеси решително и изби.

В 76-та минута удар на Красиан Колев беше уловен от вратаря на Урал.

Следващата контрола на Ботев е на 27 януари срещу руския гранд Спартак Москва.

Ботев: Георги Аргилашки, Рой Херман, Атанас Чернев, Роберто Пунчец, Джаспър Ван Хертъм, Точукву Ннади, Михаил Прокопиев, Николай Минков, Мартин Секулич, Уме Емануел, Джеймс Етоо