Ботев победи с 1:0 ЦСКА като гост в първия полуфинал за Купата. Двубоят счупи най-дългата серия без победа за "канарчетата" в историята на клуба.

Уме Емануел вкара единственият гол в началото на втората част.

Това всъщност беше първата победа на Ботев срещу ЦСКА в София от 1985г. насам.

Последно "канарчетата" бяха побеждавали в София ЦСКА в среща от 11-ия кръг на сезон 1985-1986.

Мачът се играе на 2 ноември 1985г. на стадион "Българска армия" в София. Ботев успява да победи с 3:2 в много луд мач.

В 10-та минута Лъчезар Танев открива за ЦСКА, а Васил Симов в 23-та минута изравнява.

Бившият играч на Ботев - носителят на Златна топка Георги Славков вкарва за 2:1 за ЦСКА в 40-та минута, а така завършва и първото полувреме.

През втората част Петър Зехтински в 63-та минута прави 2:2, а в 69-та минута Благой Блангев носи победата на "жълто-черните".

В сезона Ботев завършва втори на две точки след шампиона Берое, а във въпросния сезон Ботев побеждава Берое с 8:1 у дома.

Цели 39 години Ботев нямаше победа срещу ЦСКА в София, но днес успя да я постигне.

Ботев би ЦСКА в София за първи път от 39 години и взе аванс за КупатаМного важен успех за пловдивчани в първия полуфинал