Ботев записа изключително ценен успех с 1:0 при гостуването си на ЦСКА в първия полуфинал в турнира за Купата на България. Единственото попадение вкара Уме Емануел в 46-та минута. Така пловдивчани имат гол аванс преди реванша на стадион "Христо Ботев" на 1 май.

В 5-та минута Тобиас Хайнц стреля, но ударът му излезе в аут.

Пет по-късно Асприля стреля, но Ханкич улови.

В 16-та минута след разбъркване в наказателното поле на Ботев Асприля стреля, но неточно.

В 31-та минута Скрашем стреля, но изстрелът му премина покрай вратата.

Второто полувреме стартира ударно за Ботев само 25 секунди след неговото начало Ивелин Попов пусна страхотен пас към Уме Емануел, който с хубав удар от наказателното поле не остави шансове на Бусато. Първоначално голът беше отменен, но след преглед с ВАР се видя, че няма засада и попадението беше зачетено - 0:1.

Малко по-късно Ботев можеше да вкара и втори гол, след като Брахими се възползва от грешка на Матай и се откъсна почти от центъра сам срещу вратаря, но бе застигнат пред наказателното поле от Махмутович, който му отне топката.

В 59-та минута Брахими опита да засече подаване по земя, но се размина с топката.

В 61-ата минута се стигна до сериозно напрежение и червени картони. Ивелин Попов фаулира Браян Кордоба, който се нахвърли върху капитана на Ботев и той също му отвърна. Мелето между двамата завърши с директни червени картони за Попов и Кордоба.

В 73-та минута Ханкич увисна при подаване към Матай, но ударът на бранителя беше неточен.

След това последва удар на Линдсет, който прати топката в аут.

Така Ботев записа победа с 1:0 и взе гол аванс преди реванша у дома. Това беше и първа победа от 39 години на "канарчетата" над ЦСКА в София.

В 83-ата минута Балоянис получи пас и напредна, бранителят стреля, но Бусато изби.

В последните секунди Слави Шопов стреля, но Ханкич изби в корнер.

Реваншът е на 1 май в Пловдив, а Ботев има гол аванс.

Следващият мач на "жълто-черните" е тази неделя - гостуване на Локомотив София.

ЦСКА: Густаво Бусато, Браян Кордоба, Юрген Матай, Енес Махмутович, Тибо Вион, Амос Юга, Тобиас Хайнц (Емануел Шакич 67 мин.), Олаус Скаршем (Илиян Антонов 89 мин.), Йонатан Линдсет, Марселино Кареасо, Данило Асприля (Станислав Шопов 67 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Джеймс Етоо, Антонио Перера, Ивелин Попов, Дилан Мертенс (Мартин Секулич 79 мин.), Уме Емануел (Димитър Папазов 90+4 мин.), Мохамед Брахими (Ехидже Укаки 74 мин.)

Снимка: Спортал