Ботев победи категорично Левски с 3:1 и записа трета поредна домакинска победа в първенството. За Ботев се разписаха Неделев от дузпа и Бароан, а автогол си вкара Славчев. За Левски вкара Радослав Цонев от дузпа. С успеха Ботев излезе начело в класирането в първенството.

Първи мач като титуляр за Ботев от осем месеца записа Тодор Неделев, който вкара и първия гол за тима в двубоя.

В 4-та минута Бароан стреля, но встрани от вратата.

В 13-та минута Рабей се измъкна сам срещу Михайлов и стреля, но вратарят на Левски изби, топката попадна при Бароан, който вкара, но голът беше отменен след консултация с ВАР съдиите.

В 19-та минута Неделев отправи топовен изстрел, но Михайлов изби.

В 27-та опасен удар на Миланов беше избит в корнер от Аргилашки.

В 34-та минута Шелис се озова сам срещу Аргилашки, но ударът му премина над вратата.

В последните секунди на първата част Ботев получи дузпа. Па Конате излизаше сам срещу Михайлов, но Патрик-Габриел Галчев го бутна в наказателното поле и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа и изгони с директен червен картон Галчев, който беше последен в отбраната. Зад топката застана Тодор Неделев, който не сгреши от наказателния удар и изведе Ботев напред в резултата - 1:0.

В началните минути на първата част Мартин Петков стреля, но Аргилашки изби в корнер.

Последваха силни минути за Ботев, като Михайлов едвам изби удари на Филипов и Току.

В 64-та минута удар на Борислав Цонев от фаул премина над вратата.

Секунди по-късно Ботев удвои, Па Конате центрира, а Симеон Славчев опита да изчисти, но вместо това си отбеляза автогол - 2:0.

В 76-та минута Ботев направи резултата класически, след като Бараон засече центриране на Тонев и се стигна до 3:0.

В 78-та минута Левски получи дузпа за нарушение срещу Здравко Димитров и Радослав Цонев я вкара за 3:1.

С победата Ботев събра 10 точки и излезе на върха в класирането. Левски е 12-и с три точки.

В следващия кръг гостува на Царско село в четвъртък.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Самюел Супрайен, Виктор Генев, Николай Минков (Филип Филипов 46 мин.), Дилан Мертенс, Реда Рабей (Димитър Тонев 70 мин.), Емануел Току (Станислав Работов 86 мин.), Тодор Неделев (Кевин Янсон 63 мин.), Атанас Илиев (Иван Василев 86 мин.), Антоан Бароан

Левски: Николай Михайлов, Христос Сиелис, Симеон Славчев, Патрик-Габриел Галчев, Иван Горанов, Ивайло Найденов, Билал Бари, Георги Миланов (Радослав Цонев 60 мин.), Борислав Цонев (Марин Петков 70 мин.), Здравко Димитров, Мартин Д.Петков