Ботев направи 1:1 със сръбския Пролетер във втората си контрола на лагера в Турция. Пловдивчани бяха по-добрия отбор и изпуснаха доста положения, но сърбите откриха резултата в 53-та минута. В 64-та минута юношата Бисер Бонев оформи крайното 1:1. Това е второ равенство за тима, след като в първият спаринг в Турция в неделя "канарчетата" направиха 1:1 с украинския Зоря Луганск.

Ботев получи дузпа още във втората минута. Маркиньос застана зад топката, но вратарят на сърбите успя да спаси.

В 23-та минута Марио Младеновски изведе Маркиньос, който стреля, но вратарят на Пролетер спаси. Последва и нов удар на бразилеца, който беше спасен.

Ботев продължи да създава положения, но пропуск направи и Минков, чийто удар беше спасен.

Противно на логиката в 53-та минута Пролетер успя да реализира и откри резултата.

В 64-та минута Бисер Бонев върна равенството в двубоя след хубав плътен удар по диагонал отляво на вратата на Пролетар.

Следващата контрола на Ботев е в събота от 18:00ч. на "Герена" срещу Левски.

Ботев стартира в състав: Християн Славков, Марио Младеновски, Станислав Работов, Виктор Генев, Па Конате, Реда Рабей, Дилън Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан