Ботев не успя да победи Локомотив София като гост и завърши 0:0 в среща от 13-ия кръг в елита. Така пловдивчани продължават да са без успех като гост през този сезон.

В 4-та минута Маркиньос получи отличен извеждащ пас, но вратарят Александър Любенов излезе навреме и не позволи да бъде преодолян.

В 11-та минута Виржил Пинсон подаде към Октавио, който шутира, но Георги Аргилашки демонстрира класа и спаси.

В 14-та минута последва удар на Маркиньос, който беше спасен от Любенов.

В 27-та минута Локомотив удари греда след удар на  Октавио.

В 37-та минута последва неточен  удар на Бароан.

В последните секунди удар на Неделев от пряк свободен удар беше спасен от Любенов.

В 49-та минута Пинсон отправи опасен удар, който беше избит от Аргилашки.

В 67-та минута опасен изстрел на Неделев беше спасен от Любенов.

В 69-та минута влезлият няколко минути по-рано Димитър Тонев стреля с глава, но над вратата.а

В 76-та минута удар на Александров от пряк свободен удар беше спасен от Аргилашки.

В 84-та минута Неделев стреля от фаул, но Любенов спаси.

След края на двубоя имаше напрежение между играчите на двата отбора и Реда Рабей получи жълт картон.

В класирането Ботев е четвърти с 22 точки, а Локомотив София е на деветото място с 14 точки.

Следващата събота Ботев гостува на Пирин.

Локомотив София: Александър Любенов, Селсо Рапозо, Пламен Крачунов, Йоргос Кацикас, Мики Орачев, Божидар Кацаров, Владимир Семерджиев, Александър Александров (Рафаел Лолала 89 мин.), Октавио, Виржил Пенсон, Красимир Милошев

Ботев: Георги Аргилашки, Самюел Супрайен, Кевин Янсон, Виктор Генев, Николай Минков (Станислав Работов 62 мин.), Емануел Току, Па Конате, Тодор Неделев, Реда Рабей, Маркиньос (Димитър Тонев 62 мин.), Антоан Бароан