Ботев продължи победната си серия като гост и записа четири победи от четири мача. "Канарчетата" победиха с 2:1 Арда. Бразилецът Маркиньос се отличи с два гола, а за Арда се разписа Тонислав Йорданов. Реда Рабей и Пламен Крумов бяха изгонени и двата отбора завършиха мача с по 10 човека.

В 9-та минута Ботев откри, Желев сгреши с паса и Неделев пое и с хубав пас намери Бароан, който продължи към Маркиньос и бразилецът от точката на дузпата не сгреши за 1:0.

Ботев вкара втори гол в 12-та минута, Па Конате се пребори за топката с Милен Желев и подаде към Бароан, който удвои с много хубаво изпълнение. Голът обаче беше отменен заради нарушение на Конате срещу Желев.

В 36-та минута Реда Рабей подаде към Неделев, който с едно докосване изведе Маркиньос на стрелкова позиция в наказателното поле и бразилецът не сгреши, вкарвайки втория си гол в мача 2:0.

В 45-та минута Па Конате се измъкна много добре навлезе в наказателното поле и стреля, но Караджов този път успя да спаси.

В 53-та минута Неделев центрира от корнер, а Маркиньос успя да засече с глава и топката премина покрай вратата.

В 55-та минута Арда успя да намали резултата, след като Тонислав Йорданов засече центриране на Александър Георгиев - 2:1.

В 58-та минута след разглеждане с ВАР Реда Рабей беше изгонен за нарушение срещу Лъчезар Котев с директен червен картон и Ботев остана с 10 човека. Първоначално Драгомир Драганов даде жълт картон, но след преглед с видео системата смени решението си с директен червен картон.

В 69-та минута Ботев можеше да вкара трети гол, след центриране от фаул Виктор Генев свали с глава към Супрайен и централният бранител на "канарчетата" отигра много атрактивно със странична ножица, но нацели напречната греда.

Във втората минута от добавеното време и Арда остана с 10 човека, след като Пламен Крумов беше изгонен за втори жълт картон.

С победата Ботев излезе на второто място с 14 точки, а Арда е на 11-то място с пет точки.

В петък Ботев приема Берое в мач от осмия кръг.

Ботев: Георги Аргилашки, Николай Минков, Самюел Супрайeн, Виктор Генев, Па Конате, Дилан Мертенс (Кевин Янсон 46 мин.), Реда Рабей, Маркиньос (Маркиньос 90 + 5 мин.), Тодор Неделев (Филип Филипов 62 мин.), Емануел Току, Антоан Бароан

Арда: Иван Караджов, Алекс Петков, Милен Желев, Пламен Крумов, Александър Георгиев (Давид Кики 83 мин.), Румен Руменов (Илия Юруков 46 мин.), Лъчезар Котев, Иван Коконов (Жуниньо 46 мин.), Иван Тилев, Спас Делев, Тонислав Йорданов