Пловдивчанката Радина Величкова, която стана европейска шампионка на 100 м., донесе още един медал за България на Европейското първенство до 18 години по лека атлетика в Банска Бистрица, Словакия. Състезателката на Ботев Пловдив завоюва бронзов медал на дългия скок.

Радина Величкова скочи 4.26 м. в първия си опит, а вторият беше страхотен от 6.16 м. Пловдивчанката направи два поредни резултата с 5.76 м. с третия и четвъртия си опит. Петият беше много добър от 6.15 м. В шестия си опит Радина направи фаул.

Така с 6.16 м. Радина спечели бронзов медал, среброто отиде при Йоана Фиодоровайте от Литва с 6.23 м., а златото грабна Евелина Олсон от Швеция с 6.35 м.

Така това беше четвърти медал за България на шампионата след европейската титла на Радина на 100 м., сребърен медал на Димо Андреев на чук и бронзово отличие за Християн Касабов на 110 м. с препяствия.

Пловдивчанката Радина Величкова ще се бори за още един медал на Еворпейското до 18 години

Невероятно! Пловдивчанката Радина Величкова стана европейска шампионка по лека атлетика до 18 годиниВъв финал участва и другата пловдивчанка Ива Деливерска, която завърши пета

Европейската титла на Радина Величкова е първа при девойките до 18 годиниОт 7-те медала на Европейски първенства в тази възраст 4 са на пловдивски спортисти

Златната Радина: Много, много съм щастлива16-годишната българка отвя конкуренцията в Банска Бистрица и финишира за 11.54 сек.