
„Агресията е част от характера на извършителя“ – така психиатърът Веселин Герев коментира заложническата криза в санданското село Вълково.
„Това е пореден случай на психопат, който тръгва да раздава правосъдие. Човекът е с криминални прояви. Вербалната и физическата агресия при този човек са част от неговия характер“, коментира той.
По думите му целта на предварителните заплахи е била да вразуми жертвите на престъплението и те да станат по-сговорчиви и да се подчинят на желанията му.
„Новият момент е, че той стриймва деянието във Фейсбук. Около 1500 човека са го гледали на живо това, което значи, че хората търсят такъв тип зрелище и драми“, коментира Герев.
„Големият проблем е, че той вероятно ще получи много одобрение онлайн, което показва, че голяма част от хората имат такъв тип нагласи – агресивни, и вероятно преживяват ревностни емоционални проблеми“, каза още той.
Полицията отцепи цялата улица в селото, където мъж взе заложници и рани човек
Още от категорията

Засадиха 50 дръвчета в ЖР „Тракия" в Пловдив


COVID в цифри: 164 нови случая, 9 от тях в Пловдив
Акценти


Дядо Коледа ще раздава подаръци на децата в пловдивско село

Засадиха 50 дръвчета в ЖР „Тракия" в Пловдив

Парламентът прие на първо четене промените в Конституцията



Улица в Кючука се превърна в кафяво „езеро"

Въвеждат 6 нови пътни знака
