
26-годишният Любомир Яков е осъден на пробация за срок от 3 години и 200 часа безвъзмезден труд в полза на обществото, съобщават от прокуратурата.
На 3 септември Яков беше задържан от ГДБОП в Стара Загора след като изпратил имейл до Министерството на правосъдието, в койт осе заканил да убие председателят на 46-ото Народно събрание Ива Митева.
"В София съм, имам оръжие и ще я убия, има майка и нея я знам къде живее“, пишело в имейла.
Делото приключва с присъда за по-малко от месец и половина. За това време са разпитани свидетели и направени са експертизи, които уличават младежa.
Младежът наруши домашния си арест, беше задържан два пъти. 26-годишният Любомир Яков е с адресна регистрация в пловдивското село Красново. Името му нашумя през 2020 г., когато той получи условна присъда за телефонна заплаха. Тогава през 2019-а заплаши да взриви автогарата в Пловдив, като е установено, че заплашителните обаждания са били на няколко пъти и са подадени от Стара Загора.
За него се знае, че той е имал много профили в социалните мрежи, където се е представял за сирак и е искал помощ от хората, като по този начин е мамел тези, които са решили да му помогнат. Замесен е и в хулиганска проява - след скандал с водач на тежкотоварен камион той разбива стъклото на камиона.
Още от категорията

Удариха търговец на стоки менте в Пловдив, унищожават над 200 "маркови" якета и дънки


Акценти



Зафиров е новият председател БСП, почти на фото финиш



Курорт привлича туристи на час от Пловдив ВИДЕО



Темите на Traffic News

Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив
