Проблемът с поддръжката на зелената система и междублоковите пространства в Пловдив продължава да бъде болезнена тема за жителите на града. До редакцията на TrafficNews, както и до Омбудсмана, кмета на общината и кмета на район „Източен“, бе изпратена поредната гражданска жалба, която алармира за системен проблем с градската среда.

Този път недоволството идва от пловдивчанина Атанас Атанасов, който сигнализира за неокосени и неподдържани зелени площи от южната страна на бул. „Цариградско шосе“ №43. От изпратения снимков материал става ясно, че терените са в незадоволително състояние – покрити с изсъхнала трева и плевели, сред които едва си проправят път пътеки.

В жалбата си гражданинът съвсем подчертава, че освен сериозното влошаване на естетическия облик на квартала, състоянието на площите създава реални рискове. Растителността е идеална предпоставка за развъждане на кърлежи и други вредители, а през горещите летни месеци сухите треви крият и сериозна опасност от пожари. Затова подателят на сигнала настоява не само за незабавна проверка и окосяване, но и за нещо много по-важно – предоставяне на официален публичен график за поддръжката на терена и дългосрочен план за облагородяване.

Наш репортер се свърза с директора на ОП "Паркове и градини" Радина Андреева, която се ангажира да разпореди проверка на адреса. 

По снимките обаче личи, че проблемът е не просто неподдържани пространства, но и липса на напоителни системи. Такива бяха изградени в част от междублоковите пространства по бул. "Мария Луиза" при големия ремонт с европейско финансиране.