Ваксинацията срещу COVID-19 започна днес и в Асеновград. Първият, който се възползва от нея, беше началникът на COVID отделението и на Второ вътрешно отделение в МБАЛ Асеновград доктор Пепеланов.
Общо ваксина беше поставена на трима лекари и две медицински сестри.
В асеновградската болница са доставени 20 дози, които ще бъдат ползвани за медиците на първа линия в лечебното заведение. Всички медицински служители, които се ваксинираха днес, не проявиха странични нежелани реакции.
На официалната първа крачка към масовата ваксинация града присъства управителят на лечебното заведение доктор Иван Червенков. Той отбеляза, че се наблюдава съвсем лек спад в заболеваемостта. В момента и шестте интензивни легла в COVID отделението на Асеновград са заети, но е намалял потокът от пациенти с други заболявания.
Още от категорията
Виж всички
Десетки се хвърлиха за спасяване на Богоявленския кръст в реките на Община Марица
Акценти
Виж всички
44-годишен от Пловдив извади Богоявленския кръст от Марица
Американски пилот на F-16 се хвърли за кръста в Марица
Темите на Traffic News
Главният архитект на София подаде оставка ВИДЕО