Усмихнат Бойко Борисов се направи днес на изненадан пред репортери в Брюксел, че парламентарната му група е поискала да уволни всички от ДСБ във властта.
Запитан за декларацията с това искане на заместник-председателката ѝ Цвета Караянчева, той отговори:
"Верно ли така е казала? Малко не ми се вярва. Капитанът в Брюксел - бунт на кораба".
"Като се срещна с тях, ще видя какво очакват", каза Борисов за депутатите на партията му ГЕРБ.
По думите му "двояката" позиция на Реформаторския блок спрямо властта - едни от партиите в блока в нея, части от други - в опозиция - ги изнервя ГЕРБ.
"Те се изнервят от моята добрина", каза той за депутатите си.
Борисов заяви и че не смята да се разделя с министъра на здравеопазването Петър Москов, който е от ДСБ, нито със земеделеца Николай Ненчев, министър на отбраната.
Премиерът каза, че ГЕРБ няма коалиционно споразумение с ДСБ, с Реформаторския блок, част от който е ДСБ. Той добави, че не дели министрите си взависимост от коя реформаторска партия идват.
"Те са добри професионалисти и изпълняват ангажиментите си, нямам основание да ги гоня", каза той за членовете на кабинета.
"Реформата на министър Москов ще стигне докрай и аз ще го подкрепям", каза Борисов. "Истински съжалявам, че му го причиняват...Както ми е бил противник, само сме се уважавали", добави той за предизборнната кампания, в който Москов ръководеше щаба на партията си.
Борисов разпореди, че е наредил на външния министър Даниел Митов да уволни главния секретар на Министерството на външните работи Стоян Тодоров, защото е влязъл със служебната си кола в зелените площи на площад "Руски паметник" в София в нарушение на правилата за движение.
"След като минава през зелените площи, какво прави във външните работи?", мотивира се премиерът.
По материал на clubz.bg
TNS.bg
Още от категорията
Виж всички