През лятото разполагаме с цялото богатство от зеленчуци на света, но сякаш не умеем или не желаем да излезем от клишето домати с краставици, лук и сирене. Логично, по някое време това омръзва. А иммено с това разнообразие от зеленчуци можем да творим салатени чудеса.

Тази лятна салата с гриловани тиквички е точно такова чудо. 

Продукти

  • чери домати - 200 г 1.03 
  • краставици - 2 бр 0.98 
  • чушки - 1 бр 0.17 
  • тиквички - 1 бр 0.32 
  • зелен лук - 1 връзка 1.19 
  • маслини каламата - 100 г 0.79 
  • сирене Фета - 100 г 1.92 
  • микс салати - 1 пакет 1.38 
  • пресен риган на вкус - 3-4 стръка 0.33 
  • зехтин на вкус
  • балсамов оцет на вкус
  • сол на вкус

Инструкции

  1.  Нарежете тиквичката на кръгчета с еднаква дебелина, залейте ги със зехтин, овкусете със сол и черен пипер, разбъркайте добре и запечете на сух тиган. Извадете ги от тигана и ги оставете да се охладят.
  2.  През това време поставете добре измитите зелени салати в голяма купа. Към тях прибавете ситно нарязания пресен лук, нарязаните чери домати, краставицата, чушката на кубчета, маслините и накълцания риган.
  3.  Сиренето нарежете на кубчета с еднаква големина, прибавете го в купата и завършете с охладените тиквички. Овкусете със зехтин и балсамов оцет, разбъркайте добре и сервирайте.

Източник:  matekitchen.com