Министърът на труда и социалната политика Деница Сачева обяви, че до края на септември управляващата коалиция ще реши дали минималната пенсия ще се повиши до 300 лева следващата година, предаде БНР.
Вариантите за индексация на пенсиите от началото на 2021-ва, обсъждани от ГЕРБ и "Обединени патриоти", биха стрували между 1,2 милиард и 3 милиарда лева на година. Сачева поясни, че обсъжданите варианти са поне три, но уточни, че тя е привърженик на преизчислението на всички пенсии. При този вариант биха били преизчислени над 1,1 млн. пенсии.
До края на месеца ще стане ясно и дали през ноември и декември ще има бонуси от по 50 лева за всички пенсионери.
С бюджета за догодина ще се променят и размери на социални помощи. Сачева обяви, че би искала за детските добавки да отпадне доходният тест и всички семейства да получават средства за децата.
"Универсални детски добавки - за всяко дете, но това е моето лично мнение. Въпросът е дали това е възможно и дали имаме необходимите разчети и до каква степен това ще доведе до подобряване на общото ни благосъстояние", заяви Деница Сачева.
Още от категорията
Виж всички
Край на разприте между съседи: ВКС решава съдбата на спорните договори за общи части
Благомир Коцев от дома си: Моята свобода е ваша победа
Акценти
Виж всички
Възстановяват от утре движението по „Брезовско шосе"
Напусна ни поетът Иван Ройдов
МТС придобива активи на територията на летище Пловдив