Минимум 18 души са загинали при вчерашното земетресение край Папуа Нова Гвинея. Трусът бе отчетен със сила от 6,7 по Рихтер, предава Ройтерс.
Това бе най-тежкият вторичен трус след земетресението с магнитуд 7,5 на 26 февруари, което разруши села и предизвика свлачища, убивайки най-малко 55 души.
Свлачищата, блокираните пътища, пропуканите самолетни писти и прекъснатите комуникационни връзки затрудняват властите при установяването на броя на жертвите и доставката на помощ за нуждаещите се най- малко 150 000 души
Още от категорията
Виж всички
На този ден: Германия напада СССР, Галилей се отрича от възгледите си, а Марадона вкарва с „Божията ръка"