Американският президент Доналд Тръмп нареди незабавното изпращане на Националната гвардия на Съединените щати на границата с Мексико. Причината - за да помогне при удържането на незаконните имигранти.
Според Тръмп положението на границата сега е станало кризисно и това застрашавало безопасността, сигурността и суверенитета на американците.
В подписания от президента меморандум, Националната гвардия има за задача "да спре потока от смъртоносни наркотици, членове на организирани престъпни групи и други престъпници и незаконно влизащи чужденци в страната".
Армията вече е пращана там през 2010 г. по заповед на Барак Обама.
Още от категорията
Виж всички
Властите в Гърция строят жилища за лекари, учители и полицаи
Ким Чен Ун: Пазим се от глобалната несигурност с ядрена мощ
Хеликоптер се разби в САЩ, екипажът оцеля
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.