36-годишен шофьор загина в Южна Франция след сблъсък в камион, участващ в блокадата на кръгово кръстовище на "жълтите жилетки" в град Перпинян. Това е десетата жертва на инциденти, свързани с протестите във Франция, съобщава Ройтерс, цитирана от БНТ. След катастрофата протестиращите веднага са вдигнали блокадата.
Днес във Франция се очаква нова вълна от протести срещу увеличаването на цените и данъците, но се очаква в тях да се включат по-малко хора. Едно от местата, избрани за протест, е дворецът Версай край Париж, който днес ще остане затворен.
За разлика от предишните съботи обаче не е спряно движението по прочутия парижки булевард „Шанз Елизе“, където групи туристи се разхождат свободно край Триумфалната арка, предаде Асошиейтед прес.
Още от категорията
Виж всички
Русия спря корабите между река Дон и Азовско море заради украински атаки срещу петролни танкери
Унгария получава 10 млрд. евро от ЕС след смяната на Орбан
Акценти
Виж всички
Радан Кънев е новият председател на ДСБ