Най-добрият български баскетболист Александър Везенков за първи път не отбеляза точка в среща от НБА. Припомняме, че Везенков е едва вторият българин в Лигата на извънземните. Неговият тим Сакраменто Кингс загуби от Хюстън Рокетс със 107:89 като гост в среща от 5-ия кръг в НБА.

Везенков игра 10 минути и завърши с 1 борба, 1 чадър и 1 открадната топка, но не успя да завърши с точка.

Това беше и най-слабият мач на Сакраменто от началото на сезона.

Хюстън поведе с 33:19 след първата четвърт, втората завърши 34:26 за Сакраменто, а след това гостите спечелиха и третата част с 15:12. В последната обаче домакините бяха категорични - 36:21 и спечелиха със 107:89.

Малик Монк завърши с най-много точки за Сакраменто с 18 точки.

Дилън Брукс стана най-резултатен за Хюстън с 26 точки.

В следващия си мач Сакраменто отново играе срещу Хюстън Рокетс, но този път като домакин, а двубоят е на 7 ноември от 3:00 б.в.