Пловдивският волейболен клуб Строител направи добър мач, но отпадна от турнира за Купата на България по волейбол за мъже.  Момчетата на старши треньора Георги Михов отстъпиха като гости на силния тим на Дея спорт Бургас с 3:0 /18, 21, 17/. Те се държаха равностойно в голяма част и от трите гейма, но правиха грешки в решаващите моменти, което им попречи да спечелят поне гейм. Най-оспорвано се развиха нещата във втората част, в която пловдивчани водеха с 21:20, но изпуснаха нещата.

Играхме добре, доволен съм, момчетата бяха настроени за битка и стана хубав мач. Смятам, че резултатът е несправедлив, не заслужавахме да загубим с 3:0. От мач на мач виждам израстване в отбора. Очаквам повече от младите момчета, защото в тях е бъдещето, коментира Георги Михов. Това бе и последната среща за тази година на ВК Строител. Шампионатът във Висшата лига се подновява в края на януари.