Три от боксьорките ни - Мелис Йонузова, Станимира Петрова и Светлана Каменова се класираха за полуфиналите на силния международен турнир Странджа, който се провежда в зала София в столицата.

Най-впечатляваща беше победата на Мелис Йонузова, която в категория до 69 кг. победи действащата световна шампионка Бусеназ Сюрменели (Турция) с 3:2 съдийски гласа ( 28:29, 30:27, 28:29, 29:28, 29:28).

В полуфиналите българката ще се изправи срещу Валентина Халзова от Казахстан.

Най-добрата ни боксьорка в последните години Станимира Петрова също е на полуфинал. Асеновградчанката победи категорично с 5:0 гласа (29:28, 30:27, 30:26, 29:28, 30:27) Владислава Кухта (Казахстан). Така Станимира ще се бори за място на финала в категорията до 57 кг. Боксьорката ни ще се изправи срещу Юлия Циплакова от Украйна за място на финала.

Светлана Каменова също достигна до полуфиналите. Тя победи Андреа Медина (САЩ) с 5:0 съдийски гласа (30:27, 39:28, 29:28, 30:27, 29:28) и ще се изправи срещу Карина Тазабекова от Русия в битка за финала.

И трите ни състезателки си осигуриха минимум бронзово отличие.